عمکرد مؤسسه نیک آفرینان غدیر در مرکز جامع توانبخشی امام علی (ع) از تاریخ تحویل تا کنون

بازدید دکتر بهادری جهرمی و هیئت همراه - 17 شهریور 99
بازدید دکتر بهادری جهرمی و هیئت همراه – 17 شهریور 99
سپتامبر 7, 2020

عمکرد مؤسسه نیک آفرینان غدیر در مرکز جامع توانبخشی امام علی (ع) از تاریخ تحویل تا کنون

بسمه تعالی
عملکرد مؤسسه نیک آفرینان غدیر در توانبخشی امام علی (ع) به شرح ذیل می باشد:

۱) بازسازی و بهینه سازی فضای فعلی داخلی و پیرامونی به علت بنای بسیار فرسوده و در حال تخریب مرکز، شامل تعمیرات اساسی ابنیه و نقاشی داخلی، پیرامونی و ایزوگام کلیه پشت بام ها در بدو ورود در دستور کار قرار گرفته و با توجه به قدمت این بنا ، هرسال تکرار گردیده و درحال حاضر نیز رنگ آمیزی و کاغذ دیواری کلیه بخش ها، اتاق های نگهداری مددجویان، کلینیک، واحد مشارکت، مالی،اداری، پرستاری و نگهبانی همچنین تعویض کاشی، سرامیک و شیرآلات سرویس های بهداشتی و حمام بخش ها که در دست اقدام می باشد.

۲) بازسازی تأسیسات شامل اصلاح خطوط شبکه برق، تلفن، ترمیم تابلوها، نصب تابلوهای جدید برق، تلفن، مرمت لوله های آب، انشعاب فاضلاب (شامل تخلیه-کول گذاری و استحکام دیواره ها و حفر چاه جدید) از بدو تحویل مرکز در چندین مرحله، اصلاح و تعمیرات اساسی مولدهای گرمایشی-سرمایشی، هواسازها و …. 

۳) جذب و استخدام نیروهای متخصص مورد نیاز ازجمله دو نفر پزشک متخصص،دو نفرکاردرمان، فیزیوتراپ،گفتاردرمان، مددیار معلول،کارشناس بهداشت وکارشناس تغذیه مستقر درمرکز امام علی(ع).

۴) تهیه نرم افزار مالی، انبار، اموال و داروخانه.

۵) پرداخت معوقات حق بیمه تأمین اجتماعی پرسنل مربوط به بهزیستی استان تهران از زمان قبل از واگذاری مرکز به این مؤسسه و بازنشستگی بیش از ۳۰ نفر از همکاران زحمتکش مادریار مرکز امام علی(ع)

۶) پیاده سازی ، تصویب نهایی و اجرا طرح طبقه بندی مشاغل پرسنل مرکز.

۷) پرداخت به موقع و بروز حقوق کامل کلیه پرسنل زحمتکش مؤسسه.

۸) اعطای سبد ارزاق و خواروبار به تمامی پرسنل طی سه نوبت درسال( شروع سال نو- ماه رمضان-شش ماهه دوم سال) و کلیه ی مایحتاج لوازم التحریر در آغاز سال جدید تحصیلی.

۹) انجام ارزیابی دوره­ای روانشناسی، مامایی، کاردرمانی، فیزیوتراپی و بررسی وضعیت ذهنی، جسمی، معلولیت­ها و بیماریهای جانبی و تهیه برنامه رژیم غذایی مناسب جهت گروه­های مختلف با استفاده از نیروهای متخصص از جمله پزشکان و مهندسین علوم تغذیه و اتحادیه مربوطه.

۱۰) انجام آزمایشات از کلیه مددجویان تحت پوشش طی ۲ نوبت در سال.

۱۱) تعویض و نوسازی تشک ها و تخت های مددجویان و تهیه البسه و ملحفه بطور متوسط ۷ دست برای هر مددجو در کارگاه خیاطی مرکز.

۱۲) اصلاح و تغییر روش در رعایت نکات اصول بهداشت محیط و کنترل آن و سمپاشی و ضد عفونی کل مراکز طی ۳ نوبت در سال.

۱۳) تشکیل و برنامه ریزی کمیته حفاظت و ایمنی کار در مرکز.

۱۴) تخریب و حذف بناهای متداخل با بنای ساختمان جدید الاحداث.

۱۵) ساخت انبار بزرگ و رختشویخانه و اصلاح معماری آشپزخانه مطابق استانداردهای HACCP جهت افزایش کیفیت و بهداشت غذای مرکز.

۱۶) احداث بنای جدید به مساحت ۱۷۰۰۰ متر مربع در سطح اشغال ۲۳۵۰ متر مربع در ۸ طبقه مطابق با آئین نامه ها و استانداردهای روز با اصالت استحکام بنا و مقاومت در برابر بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه مطابق با کاربری های توانبخشی و توان افزایی برای مددجویان مقیم با استفاده از مرغوب ترین مصالح ساختمانی و دقت نظارت سخت گیرانه در اجرا.

(لازم به توضیح است که در حال حاضر اسکلت سازه پایان یافته و سفت کاری و دیوارچینی سه طبقه اتمام یافته است.)

۱۷) احداث کلینیک بلع و دندانپزشکی مبتنی بر امکانات عمومی و اتاق بیهوشی به مساحت ۲۳۰ متر مربع مطابق با آئین نامه های مربوطه تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان، اعم از اخذ تاییدیه نقشه ها و مدارک فنی، کنترل و بازرسی حین فرایند ساخت، که دارای ۵ یونیت دندانپزشکی مجزا و امکانات رادیولوژی و … می باشد و از زمان افتتاح طی سه سال گذشته به حدود ۳۰۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش مؤسسه در سراسر کشور خدمات رایگان دندانپزشکی ارائه نموده است.

۱۸) نصب و راه اندازی حدود ۱۲۰ عدد دوربین مدار بسته در تمامی واحدهای مرکز و محل های نگهداری و رفت و آمد مددجویان، تحت نظارت حراست محترم بهزیستی استان تهران و حراست محترم بهزیستی شمیرانات

۱۹) برگزاری چندین مرحله کلاسهای آموزشی و بخشی از مراسم و همایش های بهزیستی شمیرانات و استان و کشور در سالن اجتماعات مرکز امام علی (ع).

۲۰) برگزاری مراسم هرساله عید قربان و ذبح قربانی با هماهنگی بهزیستی استان، اداره دامپزشکی و سایر نهادهای ذیربط  

۲۱) انعقاد قرارداد حسابرسی صورت های مالی مؤسسه خیریه نیک آفرینان غدیر از سال ۱۳۹۶ و تا کنون با اعضای معتبر انجمن حسابداران رسمی ایران و مؤسسه حسابرسی و خدمات مهرآفرین بصیر جهت شفافسازی و ارائه گزارش به سازمان بهزیستی کشور.

۲۲) در حال حاضر مرکز جامع توانبخشی امام علی(ع) دارای ۲۰۰ مددجوی مقیم که ۱۴ نفر مددجوی مجهول الهویه بوده و حدود ۹۰ نفر مددجوی نباتی و فلت می باشد.

۲۳) ارتقاء درجه و رتبه بندی مرکز توانبخشی امام علی(ع) از درجه ۲ به درجه ۱ و تبدیل آن به مرکز جامع طی این 4 سال گذشته

۲۴) انتخاب مرکز جامع توانبخشی امام علی(ع) بعنوان یکی از پنج مرکز در سراسر کشور در مبحث شیوع بیماری منحوس کرونا با تدابیر حداکثری و رعایت پروتکل های بهداشتی که با لطف خداوند منجر به عدم ثبت هیچگونه تست مثبت شده است.

۲۵) تهیه گزارش و فیلمبرداری از مرکز جامع توانبخشی امام علی(ع) توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعنوان مرکز نمونه و…

۲۶) تفاهم با بهزیستی شمیرانات، معاونت محترم توانبخشی جناب آقای دانش آذر در راستای مساعدت به اداره هرچه بهتر و با کیفیت تر مرکز رفیده با اعزام بهیار و مادریاران در هر شیفت (حداقل ۴ نفر) جهت نگهداری مددجویان

 ۲۷) تفاهم با بهزیستی شمیرانات در راستای مساعدت به اداره هرچه بهتر و با کیفیت تر مرکز هفت تیر با اعزام مادریاران به آن مرکز جهت نگهداری از مددجویان طی مدت ۳ سال  

۲۸) اقدام به ساخت و راه اندازی کافه اتیسم و سندروم داون پس از کسب مجوزات لازم

۲۹) آغاز به کار مراکز خدمات مثبت زندگی کد ۳۳۹ و اورژانس اجتماعی تحت نظر بهزیستی شهرستان شمیرانات همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۹ در محل مرکز توانبخشی امام علی(ع)

۳۰) نصب بیش از ۷۰ عدد لامپ اضطراری در تمامی بخش های نگهداری و اتاق های اداری و راهروها به منظور روشنایی در هنگام قطع شدن برق شهری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *