سوالات متداول

میخواهم در مورد مؤسسه خیریه نیک آفرینان غدیر بیشتر بدانم

مؤسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در تاریخ 24/11/1389 تحت شماره ۲۶۹۸۳ به ثبت رسید و فعالیتهای خود را در زمینه نگهداری و توانبخشی معلولین ، حمایت و پشتیبانی خانواده های بی بضاعت، حمایت از زنان بی سرپرست و بدسرپرست و نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و ... آغاز نمود و هم اکنون به لطف الهی و اخذ مجوز فعالیت کشوری تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور ضمن فعالیتهای کشوری در استانهای سیستان و بلوچستان، لرستان، قم، قزوین و مرکزی ، مدیریت مرکز جامع توانبخشی امام علی(ع) در منطقه ازگل تهران و مرکز شیرخوارگاه حلیمه در شهر قزوین را بر عهده دارد.

چگونه می توانم به این مؤسسه خیریه کمک نقدی یا غیر نقدی کنم ؟

خیریه نیک آفرینان غدیر مؤسسه ای است که همواره با روی گشاده آماده ی دریافت کمک های نقدی و غیرنقدی نیکوکاران به مددجویان است. از این رو، روش‌های مختلفی برای اهدای کمک‌های مردمی در نظر گرفته که می‌توان به شماره حساب موسسه، توزیع قلک و سیستم‌های پرداخت الکترونیکی (اپلیکیشن و پرداخت آن لاین)، تهیه استند، و ... اشاره کرد.

برای تماس با واحد جذب مشارکتهای مردمی مؤسسه خیریه نیک آفرینان غدیر و کسب اطلاعات درباره روش های کمک به مددجویان و جامعه هدف تحت پوشش مؤسسه در صورت تمایل با شماره 02124894 تماس حاصل فرمایید.

میخواهم با مرکز جامع توانبخشی امام علی(ع) بیشتر آشنا شوم

این مرکز با قدمت ۵۰ سال فعالیت ، وظیفه توانبخشی و نگهداری شبانه روزی حدود ۲۰۰ دختر معلول ذهنی-جسمی شدید بالای ۱۴ سال را که بیش از نیمی از ایشان فاقد خانواده می باشند را توسط حدود 150 نفر کادر پرستاری ، پزشکی ، پیراپزشکی ، روانشناسی ، مددکاری و…برعهده دارد، گفتنی است مؤسسه خیریه نیک آفرینان غدیر در کنار هزینه های گزاف نگهداری مددجویان، تأسیسات، حق و حقوق و مزایای کارمندان با توجه به فرسودگی شدید ساختمان کنونی تصمیم گرفت تا با کمک خیرین بزرگوار اقدام به احداث و ساخت بزرگترین مرکز توانبخشی خاورمیانه نماید که هم اکنون عملیات بتن ریزی 8 طبقه مجزای این ساختمان به اتمام رسیده است.

چگونه می توانم از مرکز جامع توانبخشی امام علی(ع) بازدید کنم ؟

مرکز جامع توانبخشی امام علی(ع) به صورت شبانه روزی محل زندگی حدود 200 نفر مددجوی دختر دارای معلولیت ذهنی و جسمی شدید بالای 14 سال می باشد. با عنایت به شرایط خاص این فرشتگان بی پر و بال، همواره مؤسسه پذیرای بازدیدکنندگان و خیرین بزرگوار می باشد لذا بهتر است قبل از مراجعه با شماره 02124894 هماهنگی فرمایید.

میخواهم در مورد پروژه ساختمانی توانبخشی امام علی بیشتر بدانم ؟

ساختمان فعلی مرکز جامع توانبخشی امام علی(ع) با قدمتی بیش از 50 سال و با فضایی غیر استاندارد و سیستم تأسیساتی فرسوده مواجه است که این امر می تواند آسیبهای جدی برای 200 مددجوی ساکن این مجتمع و حدود 150 نفر پرسنل زحمتکش این مجموعه در مواقع بلایای طبیعی همچون زلزله ایجاد نماید. لذا مدیریت مؤسسه خیریه نیک آفرینان غدیر از سال 1391 تصمیم به ساخت یک مرکز توانبخشی مجهز در جوار مرکز سابق نمود که در همین زمینه با استفاده از تجربه کشورهای اروپایی و تهیه یک نقشه ساختمانی منطبق بر آخرین استانداردهای روز دنیا در زمینه مراکز توانبخشی توانست مجوزات لازم از سازمان بهزیستی کشور، شهرداری تهران و سایر مراجع ذیصلاح را کسب نماید ، و از همان سال پروژه ساختمان جدید مرکز جامع توانبخشی امام علی(ع) را در زمینی با سطح اشغال 2200 مترمربع و در 8 طبقه با مساحت زیربنایی 17000 مترمربع کلید زد.

اما با توجه به اینکه پیشرفت این پروژه به کمکهای نقدی و غیر نقدی خیرین بزرگوار وابسته است شاهد روند کند روبه جلوی این پروژه بوده ایم که با همت بالای خیرین عزیزی چون (حاج آقا علی محمد ترکی ، جناب آقای مهندس امانی و حاج آقا کوهی و...) هم اکنون بتن ریزی اسکلت این پروژه به صورت کامل پایان یافته است و در مرحله نازک کاری داخلی می باشد.